Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Куди поділися кошти? Комунальне підприємство не сплатило до бюджету понад 15 млн грн

16.05.2018

Одним із джерел наповнення бюджету м. Харкова є податок на доходи фізичних осіб.

Платниками податку на доходи з фізичних осіб є фізичні особи – резиденти та  нерезиденти, а також податкові агенти.

Податкові агенти зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб під час виплати оподаткованого доходу єдиним платіжним документом.  В свою чергу банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документу на перерахування цього податку до бюджету.

Так в поле зору Харківського управління Офісу ВПП ДФС потрапило одне з великих комунальних підприємств Харкова, на якому працює понад 5,4 тис чоловік.  Суми платежів цього підприємства суттєво впливають на формування доходної частини Державного бюджету та бюджету м. Харкова. Також на нього, як на  податкового агента, покладено обов’язки утримання та перерахування до бюджетів податку на доходи з фізичних осіб.

В результаті аналізу нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб за I квартал 2018 року фахівцями управління було встановлено цікаву річ: підприємством згідно з податковими розрахунками утримано з фізичних осіб 17,2 млн грн податку, але згідно з базами даних ДФС до бюджету перераховано лише 2 млн грн.

Таким чином, сума не перерахованого до бюджетів податку становить 15,2 млн грн.

Така невідповідність нарахованого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб призводить до невиконання затверджених показників доходної частини Державного і місцевого бюджетів, що в свою чергу, впливає на соціально-економічний розвиток Харкова.

Тож, враховуючи важливість питання щодо дотримання вимог законодавства в частині нарахування, повноти і своєчасності сплати належних сум податку на доходи фізичних осіб до бюджету, наразі фахівцями контролюючого органу встановлюється розмір фактичної заборгованості зі сплати податку, причини такої не сплати, а також подальші заходи, які будуть вжиті підприємством задля недопущення порушень податкового законодавства.