Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Ухилення від оподаткування на ринку ЖКГ

12.04.2018

Запорізьке комунальне підприємство внаслідок реорганізації кількох юридичних осіб стало правонаступником усіх прав та обов’язків, в тому числі за укладеними з населенням договорами з надання комунальних послуг.

Перевіркою встановлено, що станом на 1 січня 2013 року в бухгалтерському обліку підприємства по розрахунках з квартиронаймачами обліковувалася дебіторська заборгованість у сумі понад 98 мільйонів гривень. Дослідження первинних документів показало, що протягом 2013 – 2014 років підприємство отримувало від населення грошові кошти за комунальні послуги (які були надані іншими комунальними підприємствами та на момент припинення їх діяльності залишились не оплаченими).

Проте, достеменно відомо, що міське комунальне підприємство у 2013-2014 роках отримувало грошові кошти від населення за послуги опалення та центральне водопостачання. Також було з’ясовано, що підприємство самостійно нараховувало податкові зобов’язання з ПДВ по операціях з оплати населення за вищевказані послуги. Разом з цим, податкові зобов’язання з ПДВ щодо операцій з отримання грошових коштів, які надходили на рахунки платника, як погашення заборгованості за комунальні послуги за період з лютого 2009 року по квітень 2011 року не визначались. Важливо також зазначити, що споживачі здійснювали погашення цієї заборгованості з урахуванням ПДВ.

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, розглянувши цю справу, погодився з фахівцями Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС, а в діях підприємства (правонаступником якого є запорізьке комунальне підприємство), що використовує при отриманні коштів за житлово-комунальні послуги касовий метод, помітив заниження податкових зобов’язань з ПДВ та присудив сплатити державі понад 2,6 мільйона гривень.