Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

У Харківському управлінні проведені зустрічі з підприємствами харчової промисловості щодо обговорення планів розвитку підприємств на 2018 рік

13.02.2018

На обліку в Харківському управлінні Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби знаходяться підприємства харчової промисловості, серед яких є переробники тютюнової, жироолійної та цукрової галузі, виробники лікеро-горілчаної, виноробної, пивоварної, кондитерської та макаронної галузей з повним технологічним  циклом виробництва. Підприємства, що відносяться до тютюнової, лікеро-горілчаної, виноробної, пивоварної галузей є платниками акцизного податку.

На початку лютого проведено ряд зустрічей з представниками підприємств харчової галузі, в ході яких проаналізовано причини, які вплинули на рівень надходження платежів до Державного бюджету.

Протягом 2017 року від підприємств харчової промисловості до Державного бюджету України надійшло податків та зборів понад 13,9 млрд грн, що на 16% більше  аналогічного показника 2016 року (12,0 млрд грн).

На ритмічність надходжень податків впливають як зовнішні, так і внутрішні фактори, які заходяться поза межами контролю підприємств, а саме: зміна кон’юнктури ринку, дії конкурентів, зміна купівельної здатності споживачів, коливання валютних курсів. По підприємствам - виробникам вин ігристих та пива основним фактором ритмічності надходжень  податків є сезонність.

На ритмічність надходжень акцизного податку від підприємств-виробників лікеро-горілчаної продукції має вплив підвищення ставок, зобов’язання по непогашеним векселям в податковому періоді, обсяги замовлення контрагентів. Так, за 1-2 місяці до підвищення ставок по підприємствам значно зростають обсяги придбання акцизних марок в порівнянні з середньомісячним придбанням та, як наслідок, надходження акцизного податку збільшуються в 2-3 рази .

По підприємствам платникам акцизного податку в 2017 році в порівнянні з попереднім роком при зниженні обсягів виробництва та реалізації продукції відбулось  збільшення надходжень акцизного податку на 22% за рахунок підвищення ставок. Даний показник склав 11,7 млрд грн.

Підприємства харчової галузі зазначили, що зменшення товарообігу в минулому році відбулось за рахунок підвищення цін на енергоносії, логістичні послуги, тощо, що займає до 40% собівартості продукції. За рахунок підвищення рентабельності готової продукції відбулось збільшення надходжень з податку на додану вартість та податку на прибуток.

 Крім того, підприємства відповідної галузі орієнтовані на зовнішньоекономічну діяльність. Так, у 2017 році в порівнянні з попереднім роком збільшились обсяги реалізації продукції на експорт, а саме: лікеро-горілчаної продукції на 12%, пива  на 30%, сигарет на 40%, кондитерських виробів в 4 рази. Експортні операції забезпечують валютні надходження в країну, що позитивно впливає на формування валютного балансу України. Заборгованість по валютним операціям по підприємствам відсутня.

В ході зустрічей з представниками підприємств також обговорювались основні зміни, внесені до Податкового кодексу України Законом від 07.12.2017 № 2245-VIII та прогнозовані надходження податків до Державного бюджету України на 2018 рік.

Додаткові матеріали