Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Харківське управління Офісу виграло суд на 620 тис грн

12.02.2018

Апеляційний адміністративний суд ухвалив позитивне рішення по судовій справі на користь Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, внаслідок чого платник податків зобов’язаний сплатити до бюджету штрафних санкцій та пені в розмірі 620 тис грн.

Раніше за результатами проведеної перевірки підприємства газової галузі контролюючим органом було встановлено необхідність сплати штрафних санкцій та пені за погашення податкового боргу з податку на додану вартість та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності згідно ухвали суду про розстрочення виконання судового рішення про стягнення податкового боргу. При цьому факт дотримання строків сплати, встановлених у судовому рішенні, не впливає на порушення строків сплати узгоджених грошових зобов'язань, визначених Податковим кодексом України.

Але всупереч нормам податкового законодавства підприємством сплачувався розстрочений судом податковий борг без врахування необхідної штрафної санкції та пені відповідно до строків сплати, встановлених Податковим кодексом України. Також платником податків шляхом зловживання фактом наявності Сертифікату ТПП, що нібито підтверджує настання обставин непереборної сили, було заявлено про підставу для звільнення від відповідальності за неналежне виконання своїх податкових зобов’язань.

Враховуючи позицію Харківського управління Офісу Апеляційний адміністративний суд відмовив підприємству в задоволенні позову та зазначив, що зазначений Сертифікат розповсюджується лише на продовження термінів подання податкової звітності підприємства. При цьому слід враховувати, що судове рішення про розстрочення присудженої судом суми податкового боргу не змінює обсягу податкового обов'язку платника податків - боржника, оскільки суд не наділений відповідними повноваженнями.

Таким чином, суд не дозволив платнику шляхом зловживання наявного Сертифікату ТТП ухилитися від сплати необхідних штрафних санкцій та пені за порушення термінів погашення податкового боргу у розмірі 620 тис грн.