Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Помилка при самостійних розрахунках податкових зобов’язань платників, чиї активи залишилися на тимчасово окупованій території, може сягнути сотні млн грн

09.02.2018

Звертаємо увагу наших платників, активи яких перебувають на тимчасово окупованій території, що з 1 січня 2018 року законодавцем було внесено зміни до п. 38.10 Перехідних положень Податкового кодексу України.

Вони стосуються особливостей застосування пункту 198.5 Податкового кодексу України. Відпочатку цей пункт встановлює обов’язок платників ПДВ щодо нарахування податкових зобов’язань на суму товарів, які використані не в господарській діяльності, в т.ч. у разі їх нестачі, втрати і таке інше.

Але з 1 січня 2018 року для тих платників податку на додану вартість, у яких обліковуються придбані до 14 квітня 2014 року товари, що станом на 1 січня 2017 року перебувають на тимчасово окупованій території (тобто вважаються втраченими), передбачено певні особливості застосування зазначеної законодавчої норми. А саме: по товарах, які залишились на окупованій території, не нараховуються зобов’язання, визначені у п. 198.5 Податкового кодексу України.

Тобто, сумлінні платники податку на додану вартість у відповідності до законодавчих вимог мали нарахувати в попередніх періодах податкові зобов’язання по втрачених на тимчасово окупованих територіях товарах, а починаючи з 1 січня 2018 року, завдяки лібералізації норм Податкового кодексу України, отримали право зменшити суму зобов’язань з ПДВ.

Особливого значення вказана норма набуває саме зараз у зв’язку з поточним процесом адміністративного оскарження донарахованих сум по вищевказаному приводу відносно одного з великих підприємств Запорізької області. Слід зауважити, що сума ПДВ, не нарахована в якості податкового зобов’язання у момент знецінення товарів у березні 2017 року, тільки по цьому платнику склала майже 26 млн грн, що і було встановлено під час перевірки фахівцями Запорізького управління. А якщо визначити розрахункову суму по платниках в цілому по країні, то вона сягне сотні мільйонів гривень.

Виходячи з вищенаведеного, Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС звертається до тих підприємств, у яких певна кількість товарів залишилася на тимчасово окупованій території, повернутися до показників податкового обліку з ПДВ минулих податкових періодів, самостійно виправити допущену помилку при нарахуванні зобов’язань за 2015-2017 рр. та скористатися правом зменшити їх розмір, починаючи з 1 січня 2018 року.