Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Розкрито схеми ухилення від податків на території АТО, сплачена пеня за порушення склала 4,5 млн грн

06.12.2017

Харківське управління Офісу великих платників податків ДФСУ проводить фінансовий контроль зовнішньоекономічних операції, що проводились платниками податків, зареєстрованими в тих населених пунктах, на території яких здійснювалася антитерористична операція. За результатом цього контролю під час перевірок було встановлено схеми проведення  експортно-імпортних операцій без необхідних підтверджувальних документів. Учасники стверджували, що мають право на порушення законодавства з огляду на “обставини непереборної сили” (форс-мажор), хоча це не було підтверджено відповідним сертифікатом Торговельно-промислової палати України.

Натомість, контролюючий орган наголошує, що Законами України встановлено лише дві безумовні підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов’язань по зовнішньоекономічних операціях, а саме: безпосереднє перебування суб’єкта господарювання на території проведення АТО та наявність сертифікату Торговельно-промислової палати України, який підтверджує наявність обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції.

Необхідно звернути увагу, що визначення обставин форс-мажору, крім зазначеного, передбачає підтвердження вчинення платниками відповідних дій для своєчасного отримання коштів від контрагентів-нерезидентів, наприклад: ведення претензійної діяльності, відкриття рахунків у банківських установах за межами проведення АТО тощо.  

Зазначені вимоги вже мали місце при з’ясуванні спірних сум під час судових розглядів і були визнані законними. Прийняття відповідних  судових Ухвал забезпечило надходження до бюджету пені за порушення вимог валютного законодавства у сумі 4,5 млн грн.

Наразі в судах триває розгляд справи на 5,2 млн грн, і у Харківському управлінні сподіваються на подальше прийняття судами всіх інстанцій позитивних рішень при вирішенні аналогічних справ.