Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Львівським управлінням виявлено чергову схему мінімізації податків

14.11.2017

Львівським управлінням Офісу великих платників податків ДФС встановлено факт використання великим платником податків схеми мінімізації сплати ПДВ шляхом формування податкового кредиту за рахунок  «придбання» підакцизної продукції (сигарет) без наявності ліцензії на реалізацію такої. 

В ході збору інформації фахівцями органів ДФС з’ясовано, що оплата за товар здійснюється згідно з договором купівлі-продажу за домовленістю сторін в усній або письмовій формі. Товар при цьому зберігається на складі продавця.

При поверненні вказаної продукції  в наступних податкових періодах (оскільки продаж без ліцензії не можливий) виникають проблеми в реєстрації розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме зупинення їх реєстрації відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ. Розрахунки коригування відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації – а саме відсутні необхідні ліцензії.

Підприємство не може «повернути» товар, продати його, або використати в господарській діяльності. Відповідно, вбачається проведення безтоварних операцій, спрямованих на здійснення операцій з надання податкової вигоди третім особам при  штучному формуванні витрат та податкового кредиту, які не мають реального товарного характеру та ведуть до донарахування податків.

Відтак, підприємству було надіслано лист-застереження, щодо проведення ризикової операції, яка б могла призвести до втрат бюджету понад 10,0 млн. грн.

На даний момент здійснються заходи для отримання доказової бази.