Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

В Одеському управлінні розповіли в яких випадках проводяться документальні перевірки для отримання ПДВ-відшкодування

10.10.2017

Під час зустрічі з представниками великого бізнесу Півдня начальник Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС Вікторія Талпа розповіла про підстави і терміни проведення документальних позапланових перевірок правомірності формування суми заявленого бюджетного відшкодування з ПДВ

Вікторія Талпа нагадала, що податківці мають право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання декларації (а в разі якщо така декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання), провести документальну перевірку платника податку, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого за операціями:

-за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;

-з придбання товарів/послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до ст. 209 ПКУ.

Водночас, якщо контролерами виявлено недостовірність даних, що містяться у деклараціях, і платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, контролюючий орган має підстави для проведення документальної позапланової перевірки (пп. 78.1.4 ПКУ).

Документальна позапланова перевірка проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ, яке становить понад  100 тис грн.

Тривалість таких перевірок не повинна перевищувати:

-15 робочих днів для великих платників податків,

-5 робочих днів - щодо суб'єктів малого підприємництва

-3 робочі дні - для ФОП, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому п. 82.2 ПКУ:

-10 робочих днів - для інших платників податків.

Продовження строків проведення перевірок можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як:

-на 10 робочих днів - для великих платників податків,

-на 2 робочих дні - щодо суб'єктів малого підприємництва,

-на 5 робочих днів - для інших платників податків.