Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Проблеми внутрішніх переселенців

08.12.2016

На сьогоднішній день, одним з найважливіших питань в Україні є антитерористична операція на сході країни, яка проходить з 2014 року, де права людини порушуються найбільше.

Як зазначено у доповіді Верховного комісара ООН, більше п’яти мільйонів жителів районів, що безпосередньо постраждали від конфлікту, не можуть реалізувати свої основні права, позбавлені своїх основних прав на освіту, охорону здоров’я, житло і можливості заробляти на життя. У доповіді наголошується, що в результаті бойових дій в Донецькій і Луганській областях були закриті 40 тисяч малих і середніх підприємств. Тисячі людей позбулися роботи.

Серед ключових проблем, з якими стикаються переселенці – поновлення й оформлення документів, працевлаштування, житло, соціальний захист, забезпечення медичною допомогою, соціально-психологічна реабілітація.

20.10.2014 р. був прийнятий Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», проект якого був розроблений за участю, в тому числі представників УКБ ООН та ОБСЄ та  громадських організацій. Закон передбачає створення правових передумов з розробки спеціальних комплексних державних програм, створення та ведення єдиного реєстру та бази даних з внутрішньо переміщених осіб, надання вимушеним переселенцям інформації щодо місць поселення та можливостей працевлаштування, забезпечення державою функціонування системи гарантій соціального та пенсійного забезпечення, а також стосується питання щодо фінансування витрат, пов'язаних з тимчасовим поселенням сімей внутрішньо переміщених осіб у державні та комунальні заклади, в тому числі із можливостями найшвидшого залучення ресурсів міжнародних організацій, міжнародної технічної допомоги для облаштування місць довгострокового розміщення внутрішньо переміщених осіб та засад розбудови для них відповідної житлової інфраструктури.

Додатково повідомляємо, що до Офісу великих платників податків ДФС за наданням безоплатної первинної правової допомоги громадяни України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції не звертались, оскільки на обліку перебувають лише юридичні особи.

Проте на виконання п.6 Плану заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 року №588-р при зверненні даної категорії громадян України Офісом великих платників податків ДФС в межах своєї компетенції буде надана безоплатна первинна правова допомога.