Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист Офісу великих платників податків ДФС від 20.10.2016 № 5855/10/28-10-01-03-11

20.10.2016

Щодо порядку заповнення податкової декларації з ПДВ

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянув лист «…» щодо порядку заповнення податкової декларації з ПДВ та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Згідно з п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з п. 198.5 ст. 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що звільнені від оподаткування.

Зазначене стосується лише товарів/послуг, які були придбані з податком на додану вартість.

Таким чином, для товарів/послуг, які були придбані після 1 липня 2015 року без податку на додану вартість у неплатника ПДВ (та відповідно податковий кредит за якими не був сформований), призначених для використання у звільнених від оподаткування операціях, податкові зобов'язання згідно з п. 198.5 ст. 198 Кодексу не нараховуються.

Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 (далі - Порядок N 21).

Відповідно до підпункту 1 пункту 4 розділу V "Порядок заповнення податкової декларації" Порядку N 21, зокрема, обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) як з податком на додану вартість, так і без податку на додану вартість включаються до розділу II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.

Обсяги придбання товарів/послуг з податком на додану вартість відображаються покупцем у рядках 10.1 та 10.2 податкової декларації з ПДВ.

Обсяги придбання товарів/послуг без податку на додану вартість відображаються покупцем у рядку 10.3 (колонка А) податкової декларації з ПДВ за той звітний період, у якому вони були придбані.

Податкові зобов’язання відображаються у розділі І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з ПДВ.

У рядку 4.1 вказується сума податкового зобов'язання, нарахована протягом звітного періоду відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Кодексу, за операціями, що оподатковуються за основною ставкою.

До списку